andriy_kovalov (andriy_kovalov) wrote,
andriy_kovalov
andriy_kovalov

Ілюзорна опозиція, або «жосткій кідок»

Чому в Україні ніколи не буде політичного громадянина і чому в Україні немає громадянського суспільства?! Спостереження після мітингу опозиції.
У неділю повертався біля другої години з роботи. Йшов пішки на Софійський майдан з надією ще потрапити на мітинг «Об’єднаної опозиції», але вже від Михайлівського – побачив, що мітинг закінчився. Поруч у сквері напроти київської міліції побачив знайом і обличчя «бабусь – жалібниць», що весь час ходять на мітинг за Юлю. Чую – ділять гроші. Кричать: – «брігадір», «вам заплатили», і не помилився дійсно жіночки за Юлю. Поруч покидали прапори, таблички.Зокрема вдалось сфотографувати табличку «Ржищів »:

Ну, вже певно нікого не здивуєш проплаченими мітингами. Але ці мітингарі абсолютно не приховували свого заняття. Гроші роздавали прямо поруч із тим місцем де щойно був мітинг і на очах у всіх. Це мабуть мене й обурило.


Я сфотографув це і рушив двлі, а у сквері точно на проти Софійської площі стояв невдоволений натовп людей, близько вісімсот. Кричали про те, що з ними не розплатилися, що обіцяли автобус, щоб вийхати з Києва. Тут поруч люди поскидали на землю прапори «Нашої України».


У сквері частина людей бігала за хлопцем і дівчиною. Дівчину звали Юля, як я зрозумів, яка мусила при нести гроші бригадирам, які мали розрахуватись з людьми. Серед людей говорили, Юля прийшла без грошей. Але потім Юля повідомила, що у неї дуже великі номінали і мусить піти розміняти.
Тоді Юля пішла у «Приватбанк», що на Володимирській, поруч із Софійською площею, а вся валка людей пішла за нею. Як сказав мені один учасник мітингу, - «Щоб не кінулі!». Натовп не весь прийшов під банк, більша частина людей лишилась у сквері. Від хлопця, що поруч зі мною під банк дізнався, що йому обіцяли за три години – 75 гривень. Юля розміняла гроші і почала запрошувати бригадирів і видавати їм гроші. Кликали також і інших людей, яким видавали по 50 гривень. Ще у сквері, коли розлючені мітингарі хотіли бити організаторів. Прибігли працівники міліції. У розмові міліціонери сказали, що у них повний відділок учасників мітингу опозиції.


Помагав дівчині Юлі – хлопець Ігор, на скільки я зрозумів професійний організатор масовик для проплачених мітингів. Він говорив по телефону з кимось – кого називав на ім’я і по батькові. Людина, що телефонувала до Ігоря, щось гучно кричала, н що Ігор відповів – «Я еще не на Майдане, у меня тут проблемы с «Украиной». Організатори розрахувались з мітингарями і всі розійшлись.Прикро звісно, що така ситуація. Люди взагалі думали, що їх лишать без грошей. Арсеній Петрович обіцяв що на мітинг «об’єднаної опозиції» прийде 20 тисяч мітингувальників. Прийшли за оцінками міліції – 5000 і то за гроші. Реалії українського громадянського суспільства і все за законами ринку – участь у мітингу – тільки за гроші. До речі серед мітингувальників, були практично всі кияни - студенти, пенсіонери. 
Tags: Журналістика, Мітинг опозиції, об'єднана опозиція, політика, проплачений мітинг, шизофренія
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 17 comments